Do baru wchodzą ślimak, szczur i ... kłoda?

Do baru wchodzi niepozorny mężczyzna 

- Przepraszam... czyj był ten rottweiler przed barem... 

- Mój! - podnosi się potężny brodacz - Ale jak to "był"? 

- Bo mój jamnik go zabił... 

- Co ty gadasz!? Jamnik mojego rottweilera? Jak!!? 

- No... W gardle mu stanął... 


Nazwa: Toksyczek (ang. Streeler)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Naturalnym środowiskiem Toksyczka jest kilka afrykańskich krajów, ale z powodzeniem hodują go czarodzieje z Europy, Azji i obu Ameryk. 

Wygląd: Toksyczek jest olbrzymim ślimakiem, który ciągle zmienia kolor, a pełznąc, pozostawia za sobą ścieżkę z niezwykle jadowitego śluzu, który wysusza i wypala całą roślinność, po której przeszedł.

Dodatkowe informacje: Jest trzymany jako zwierzątko domowe przez tych, których bawi jego nieustanne zmienianie barwy, a jego jad jest jednym z nielicznych środków uśmiercających chorbotki.


Nazwa: Szczuroszczet (ang. Murtlap)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Wielka Brytania.

Wygląd: Szczuroszczet jest stworzeniem podobnym do szczura. Ma na grzbiecie narośl przypominającą morską pierścienicę.

Pożywienie: Szczuroszczet żywi się skorupiakami, nie gardzi jednak i stopami każdego, kto jest na tyle głupi, by na niego nadepnąć.

Dodatkowe informacje: Zjedzenie marynowanej narośli Szczuroszczeta zwiększa odporność na uroki i zaklęcia, ale przedawkowanie może spowodować, że uszy zażywającego porosną okropnymi fioletowymi włosami.


Nazwa: Błotoryj (ang. Dugbog)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Europa i obie Ameryki. 

Wygląd: Kiedy się nie rusza, przypomina kłodę drewna, ale po uważnym przyjrzeniu się można zauważyć płetwiaste łapy i bardzo ostre zęby.

Pożywienie: Żywi się głównie małymi ssakami, ale może również poważnie poranić nogi pieszych przechodzących przez bagno, w którym zamieszkuje. Jego ulubionym smakołykiem jest jednak mandragora. Zdarza się, że hodowcy mandragory wyrywają nać tej cennej rośliny i znajdują na końcu krwawe strzępy tego, co pozostało z posiłku Błotoryja.

Zachowanie: Błotoryj pływa i pełza po moczarach.