Niedawno odkryte amerykańskie gatunki

Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki - MACUSA


Nazwa: Bystroduch (Snallygaster)

Klasyfikacja MM: X X X X

Występowanie: Ameryka Północna

Wygląd: Skrzyżowanie ptaka z gadem. Ma szpony z ząbkowanej stali, którymi rozrywa swoje ofiary oraz kuloodporną skórę

Zachowanie: Jest bardzo ciekawski i trudno go odstraszyć, więc co jakiś czas trafia na pierwsze strony mugolskich gazet rywalizując z potworem z Loch Ness.

Dodatkowe informacje: Kiedyś wierzono, że to rodzaj smoka, obecnie przeważa opinia, że to daleki krewny żmijoptaka. Często narusza Międzynarodowy Kodeks Tajności. Od 1949 roku w stanie Maryland działa Liga Ochrony Bystroduchów, zajmująca się czyszczeniem pamięci mugoli, którzy go zobaczą. 


Nazwa: Kołzag (ang. Hodag)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Ameryka Północna, Wisconsin 

Wygląd: Rogate stworzenie o czerwonych, jaśniejących ślepiach i długich kłach, wzrostu dużego psa. 

Pożywienie: Żywi się głównie lunaballami. 

Dodatkowe informacje: Proszek z jego rogów sprawia, że człowiek staje się odporny na skutki wypicia nadmiernej ilości alkoholu i może obyć się bez snu przez 7 dni i nocy. Urząd Dezinformacji MACUSA kosztuje wiele wysiłku przekonywanie mugoli, że Kołzagi są jedynie wytworem ich wyobraźni. Obecnie udało się ograniczyć występowanie populacji do chronionego regionu wokół Wisconsin.


Nazwa: Przyczajacz (ang. Hidebehind)

Klasyfikacja MM: X X X X

Występowanie: Ameryka Północna

Wygląd: To zwierzę nocne, potrafiące stawać się niewidzialne. Ci, którym się udało go zobaczyć, twierdzą, że jest wysokim stworzeniem o srebrnej sierści, przypominającym chudego niedźwiedzia. 

Zachowanie: Najchętniej poluje na ludzi, co - według Magizoologów - jest sutkiem okrucieństwa, z jakim Fletcher traktował przetrzymywane przez siebie zwierzęta.

Dodatkowe informacje: Przyczajacz to gatunek, który powstał przypadkowo, a sprowadził go do Ameryki Północnej europejski oszust Fineas Fletcher, handlarz zakazanymi artefaktami i stworzeniami. Miał zamiar produkowania w Nowym Świecie peleryn niewidek i w tym celu wiózł na statku samicę demimoza, która wymknęła się z klatki i uległa chuci jadącego na gapę ghula. Owoce tego tajemnego związku uciekły do lasów Massachusetts, kiedy przybił tam statek, a ich potomkowie żyją tam do dziś.