Przepisy i regulacje

Ustawa o ukryciu 27 gatunków magicznych stworzeń

W 1692 roku podjęto decyzję o ukryciu 27 gatunków magicznych stworzeń przed mugolami za pomocą czaru iluzji, który sprawi że zwierzęta te będą im się wydawać wyłącznie wytworem wyobraźni. Przez następne stulecie liczba ta wzrastała, w miarę jak czarodzieje stawali się bieglejsi w metodach utajania.

Klauzula 73.

W 1750 roku do Międzynarodowego Kodeksu Tajności została włączona Klauzula 73., do której dostosowują się ministerstwa magii na całym świecie.

Wszystkie czarodziejskie rady ustawodawcze są odpowiedzialne za ukrywanie Magicznych Stworzeń, Istot i Duchów w granicach swojego terytorium, a także za sprawowanie nad nimi opieki i kontroli. Jeśli którekolwiek z tych stworzeń wyrządzi krzywdę komukolwiek ze społeczności mugoli albo zwróci na siebie ich uwagę, czarodziejskie ciało ustawodawcze danego państwa zostanie pociągnięte do odpowiedzialności przez Międzynarodową Konfederację Czarodziejów.

Zakaz Eksperymentalnej Hodowli

Zakaz mający na celu skuteczne zapobieganie hodowania na terenie Wielkiej Brytanii nieznanych i nie dających się oswoić magicznych stworzeń, m.in. bazyliszków. Za złamanie obowiązującego przepisu groziła kara pozbawienia wolności: wtrącenie do Azkabanu. Zakaz Eksperymentalnej Hodowli wprowadził w 1965 roku sławny w świecie czarodziejów Magizoolog Newton Scamander, który był bardzo dumny z faktu, iż to właśnie on wprowadził ten zakaz.

Rejestr Wilkołaków 

Rejestr stworzony w 1947 roku przez Newtona Scamandera, prowadzony przez Wydział Zwierząt podległy pod Departament Kontroli Nad Magicznymi Stworzeniami. Był to spis wszystkich wilkołaków na terenie Wielkiej Brytanii. W 1964 roku rejestr był zaniedbywany przez urzędników z Ministerstwa, dlatego Fenrir Greyback, stanąwszy przed Wizengamotem mógł się podać za mugola, a nigdzie nie było wzmianki, kim on naprawdę był. 

Ustawa o ochronie Gromoptaków

Ustawa wprowadzona w życie przez Serafinę Picquery pod koniec 1927 roku, krótki czas po jej spotkaniu z Newtonem Scamanderem. Miała ona na celu ochronę Gromoptaków, które często zostawały chwytane i wywiezione do innych krajów i kontynentów. Ustawa wkrótce objęła ochroną wszystkie magiczne zwierzęta. Świadczy to o tym, iż miała ona naprawdę duże znaczenie w czarodziejskim świecie.