Na farmie

Marzeniem współczesnego człowieka jest przenieść się ze wsi do miasta po to, by później móc przesiedlić się z miasta na wieś.

Alec Guinness


Nazwa: Kołkogonek (ang. Nogtail)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Rolnicze rejony Europy, Rosji i Ameryki.

Wygląd: Demon przypominający karłowatego prosiaka o długich nogach, serdelkowatym ogonie i wąskich czarnych nogach.

Pożywienie: Mleko maciory.

Zachowanie: Kołkogonek wkrada się do chlewa i ssie maciorę razem z jej młodymi. Im dłużej będzie przebywał w gospodarstwie i im większy urośnie, tym dłużej gospodarzy będzie dręczyła zła passa.

Dodatkowe informacje: Jeśli kołkogonek zostanie przepędzony za granice gospodarstwa przez białego psa, nigdy już do niego nie powróci. Urząd Kontroli nad Magicznymi Stworzeniami (Sekcja Szkodników) trzyma specjalnie w tym celu 12 ogarów albinosów. 


Nazwa: Kudłoń (ang. Porlock)

Klasyfikacja MM: X X

Występowanie: Anglia (Dorset) i południe Irlandii.

Wygląd: Jest kudłaty, głowę porasta mu długa zmierzwiona czupryna, ma też wyjątkowo duży nos. Jest parzystokopytny i porusza się na 2 nogach. Ma grube ramiona zakończone dłońmi o 4 grubych palcach. Dorosłe kudłonie osiągają nawet 2 stopy wzrostu.

Pożywienie: Żywią się trawą.

Zachowanie: Kudłoń jest nieśmiały i zajmuje się wyłącznie pilnowaniem koni. Można go znaleźć w stajni zwiniętego na słomie lub ukrywającego się pośród stada, którego strzeże. Nie ufa ludziom i zawsze się przed nimi chowa.