Ogniste stworzenia

Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem zapalającym się według miary i według miary gasnącym.

Heraklit


Nazwa: Salamandra (ang. Salamander)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Cały świat.

Wygląd: Ogniolubna jaszczurka; osiąga maksymalnie 2 metry długości. Zwykle jest kryształowo biała, ale zmienia kolor na niebieski lub szkarłatny w zależności od temperatury ognia.

Pożywienie: Żywi się płomieniami i pieprzem.

Rozmnażanie: Powstają z ognia, więc nie mają określonej płci. Tym samym się nie rozmnażają.

Dodatkowe informacje: Salamandra może przeżyć poza swoim ogniem do 6 godzin, jeśli będzie karmiona pieprzem. Im dalej od niego się znajdzie tym będzie słabsza. Powstaje z ognia, ale tylko takiego, wokół którego wytwarza się sporo magicznej energii (dlatego mugole nie mają się czego obawiać). By zabić salamandrę należy albo ugasić jej ognisko albo odepchnąć ją wystarczająco daleko od niego. Krew salamandry ma silne właściwości lecznicze i wzmacniające, dlatego stosuje się ją w wielu eliksirach.


Nazwa: Popiełek (ang. Ashwinder)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Cały świat.

Wygląd: Cienki, bladoszary wąż o roziskrzonych czerwonych oczach. 

Rozmnażanie: Składa olśniewająco czerwone jaja, które wydzielają bardzo silne ciepło. 

Zachowanie: Powstaje, gdy magiczny ogień pali się zbyt długo bez dozoru. Żyje tylko godzinę.

Dodatkowe informacje: Jaja popiełka mogą spowodować pożar. Zamrożone są składnikiem napojów miłosnych oraz, zjedzone w całości, są skutecznym lekiem na malarię.

 


Nazwa: Ognisty Krab (ang. Fire Crab)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Pochodzą z wyspy Fidżi, ale obecnie hodują je czarodzieje z całego świata.

Wygląd: Przypomina żółwia.

Zachowanie: Ognisty Krab ma własny mechanizm obronny - atakowany wystrzeliwuje z tylnego końca płomienie. 

Dodatkowe informacje: Na wyspie Fidżi część wybrzeża została zamieniona w rezerwat Krabów, w celu ich ochrony nie tylko przed mugolami, których mogłyby skusić ich cenne skorupy, ale również przed pozbawionymi skrupułów czarodziejami, którzy wykorzystują te skorupy jako niezmiernie cenione kociołki. Ogniste Kraby eksportuje się jako zwierzęta domowe, ale wymagana jest na nie specjalna licencja.