Nietypowa stadnina

Gdyby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział.

Przysłowie


Nazwa: Hipogryf (ang. Hippogriff)

Klasyfikacja MM: X X X

Występowanie: Wywodzi się z Europy, ale obecnie spotyka się go na całym świecie.

Wygląd: Ma głowę, przednie nogi i skrzydła olbrzymiego orła, a tułów konia. Kolor piór Hipogryfa zależy od pory dnia, w której się urodził. Brunatny - wschód słońca; różowy - zachód słońca; granatowy - wieczór/noc. Małe Hipogryfy są szare - analogia do człowieka (gdy ten się rodzi ma niebieskie oczy, dopiero z wiekiem zyskują charakterystyczną barwę).

Rozmnażanie: Budują na ziemi gniazda, do których samice składają jedno duże jajo o dość delikatnej skorupce. Młode wykluwa się po 24 godzinach.

Pożywienie: Owady, ptaki i małe ssaki.

Dodatkowe informacje: Pisklę Hipogryfa już po tygodniu jest gotowe do lotu, ale dopiero po miesiącu będzie w stanie wyruszyć z rodzicem na dalekie wyprawy. Hipogryfa można oswoić, ale powinni się tego podejmować wyłącznie specjaliści. Podchodząc do Hipogryfa należy zachować z nim kontakt wzrokowy i ukłonić się, okazując szacunek. Jeśli zwierzę również się ukłoni, można się zbliżyć bez obawy. Jeśli nie, należy jak najszybciej oddalić się by nie narazić się na jego wściekłość i ostre pazury.


Nazwa: Jednorożec (ang. Unicorn)

Klasyfikacja MM: X X X X (Jednorożcowi przydzielono klasyfikację XXXX nie dlatego, że jest niebezpieczny, ale dlatego, że powinno się go traktować z wyjątkowym szacunkiem. To samo dotyczy centaurów i trytonów.)

Występowanie: Północna Europa.

Wygląd: Koń z rogiem pośrodku czoła. Kolor sierści zależy od wieku; rodzą się złote i w miarę dorastania zmieniają sierść na srebrną, aż w końcu dorosłe są śnieżnobiałe. 

Rozmnażanie: Są żyworodne. 

Pożywienie: Żywią się sianem, marchewkami, paszą, owocami a nawet krowim mlekiem. 

Zachowanie: Jednorożce są bardzo wrażliwe na dotyk, zwłaszcza zły. Wyczuwają złe zamiary i dlatego są bardzo nieufne. Najbardziej potulne są w stosunku do kobiet, które uznawane są za symbol czystości i niewinności. Róg, krew i włosy jednorożca mają silne właściwości magiczne. 


Nazwa: Skrzydlaty Koń lub Pegaz (ang. Winged Horse)

Klasyfikacja MM: X X - X X X X

Występowanie: Cały świat.

Abraksan

Niezwykle silny gigantyczny koń maści palomino. Jego grzywa jest biała, oczy czerwone, a pióra niebieskie. 

 

Aetonan

Koń maści kasztanowatej, niezwykle popularny w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Granian

Koń maści myszatej. Najszybszy i najbardziej płochliwy ze skrzydlatych koni. Wnioskując z etymologii prawdopodobnie pochodzi ze Skandynawii. W mitologii nordyckiej istniał bohater o imieniu Sigurd (Zygfryd w wersji germańskiej). Miał konia o imieniu Grani, co znaczy szary. Rumak ten potrafił biegać szybciej niż wiatr, a był źrebięciem Sneipnira, ośmionogiego konia Odyna, który zaś był dzieckiem Lokiego, który przyjął formę klaczy.

Testral

Koń maści karej ze skrzydłami przypominającymi skrzydła nietoperza. Podobno testrale przynosiły nieszczęście, a każdego, kto je zobaczył, czekały najróżniejsze okropne wypadki. Przesąd ten wywodził się z tego, że mogli je zobaczyć tylko ci, którzy widzieli czyjąś śmierć i zyskali emocjonalne zrozumienie tego, co ona oznacza.