Szkoła Magii i Czarodziejstwa Ilvermorny

Wspaniała północnoamerykańska szkoła magii została założona w XVII wieku. Wznosi się na najwyższym szczycie Mount Greylock, gdzie potężne zaklęcia skrywają ją przed wzrokiem niemagicznych osób - czasami objawiają się one mglistym obłokiem okalającym szczyt niczym wieniec.

Pottermore


Nazwa: Gromoptak (ang. Thunderbird)

Klasyfikacja MM: X X X X

Występowanie: Ameryka Północna, głównie Arizona.

Wygląd: Rozmiarami przewyższa dorosłego człowieka.

Zachowanie: Potrafi w locie wywołać burze.

Dodatkowe informacje: Jest tak czuły na magiczne zagrożenia, że różdżki z jego piórami same miotają zaklęcia wyprzedzające. 


Nazwa: Rogaty Wąż (ang. Horned Serpent)

Klasyfikacja MM: X X X X X

Występowanie: Ameryka Północna, Daleki Wschód, Europa.

Wygląd: Wielki wąż, z rogami na łbie. Najsłynniejsza i najcenniejsza odmiana posiada klejnot w czole, który daje ponoć moc niewidzialności i zdolności latania. 

Dodatkowe informacje: Wióry z jego rogu są wykorzystywane jako rdzeń różdżek. 


Nazwa: Wampus (ang. Wampus Cat)

Klasyfikacja MM: X X X X X

Występowanie: Appalachy.

Wygląd: Rozmiarami i wyglądem przypomina pumę albo kuguara. Potrafi chodzić na tylnych łapach i jest szybszy od strzały, a jego żółte oczy mają ponoć zdolność hipnotyzowania i legilimencji. 

Dodatkowe informacje: Wybornymi znawcami jego obyczajów są Czirokezi, z którymi dzieli ten sam region. Tylko im jak dotąd udało się wykorzystać włos wampusa do produkcji różdżek. W 1832 roku czarodziej Abel Treetops z Cincinnati oznajmił, iż wynalazł metodę oswajania wampusów i wykorzystania ich do strzeżenia domów czarodziejów. Treetops został uznany za oszusta, kiedy do jego domu wdarli się funkcjonariusze MACUSA i nakryli go na rzucaniu zaklęć powiększających na kuguchary.


Nazwa: Pukwudgie (ang. Pukwudgie)

Klasyfikacja MM: -

Występowanie: Ameryka Północna

Wygląd: Stworzenie podobne do goblina; jego wzrost waha się od 2-3 stóp. Ma szarą skórę, duże uszy, a także kolce z tyłu. 

Zachowanie: Pukwudgie często chodzą z łukiem i posługują się zatrutymi strzałami.