Charakterystyka Smoków

W mitologiach Smok jest przedstawiany jako zwierzę, rodzaj olbrzymiego latającego gada. Smoki obdarzone były wielką inteligencją i według wielu mitów potrafiły posługiwać się ludzką mową oraz posiadały rozmaite skarby. Różne „Smokopodobne” zwierzęta występowały w mitologiach wielu kultur. Smoki uznawane były jako istoty reprezentujące siły natury i cztery żywioły, zwłaszcza zaś ogień i powietrze. Smok był też często używany w roli symbolicznej. Niektórzy twierdzą, że w smoczej głowie można znaleźć magiczny kamień, zwany drakonitem.


Polowanie

 

Kiedy?

Smoki lecą na polowanie w nocy, ale też z samego rana i późnym wieczorem. Jest to spowodowane tym, że bydło wypuszczane jest w porze porannej i zaprowadzane do obory wieczorem, a wtedy najłatwiej jest je złapać. Najłatwiejszym łupem jest jednak w nocy, kiedy całe stado zgromadzone jest w stajni.

 

Jak często?

Kolejne polowanie Smoka zależy właściwie od tego, co zjadł przy wcześniejszym posiłku. Jeśli była to wyjątkowo tłusta krowa, utuczona świnia lub pękaty człowiek następne polowanie nastąpi zdecydowanie później. Jeśli jednak zdobycz nie będzie duża i nie zadowoli Smoka będzie on próbował dalej (z narastającą frustracją) lub, w ostateczności, spróbuje odebrać pożywienie innym osobnikom.

 

Gdzie?

Smoki, jak dobrze wiemy, są bardzo inteligentne. Nie tyle potrafią zorientować się gdzie i jakie jedzenie znaleźć co jednocześnie szukają tego w okolicach im najbliższych. Nie znaczy to, że nie zboczą na inne tereny, o nie! Wtedy jednak może dojść do  konfliktów z osobnikiem, do którego ten teren należy. A w takiej sytuacji - silniejszy wygrywa. Smoki będą unikać dużych, zabudowanych i hałaśliwych miejsc, bo tutaj raczej nie znajdą tego czego szukają. Dla Smoków nie ma znaczenia czy miejsce w którym szukają jedzenia jest magiczne czy nie. 

 

Ile jedzą Smoki?

Smoki jedzą różne ilości mięsa w zależności od ich wielkości oraz tego czym się żywią. Ich podstawowym celem jest jednak, jak u wszystkich zwierząt na świecie, najedzenie się do syta.


Konflikty

 

Należy pamiętać, że Smoki mają świadomość swojej dominacji nad innymi stworzeniami i próbują udowodnić ją również swoim pobratymcom. Nawet jeśli tworzą jakieś stada czy gromady, to i tak walczą o dominację wyznaczając między sobą samca alfa. Takie zmagania są brutalne i bezwzględne, a objawiają się zwłaszcza wśród Rogogonów, Kolczastych, Spiżobrzuchów, Krótkopyskich, Czarnych, Długorogów oraz Ogniomiotów, czyli, nie oszukujmy się, u większości znanych nam ras. Smoki Zielone i Opalookie są w tej kwestii całkiem spokojne i albo zgodnie typują lidera albo w zasadzie nie interesują się tym problemem.

 

Żeby uświadomić sobie, że przegrał walkę Smok musi stracić coś cennego - skrzydło, łapę, ogon, ząb, kolec, jakikolwiek fragment ciała, który pozwala mu walczyć, ponieważ jest to coś czego już nie odzyska. Rzadko się zdarza, że wówczas mimo wszystko przystępuje do dalszej walki.


Smok i człowiek

 

Jeśli kiedyś znajdziecie pazur, kolec czy ząb jakiegoś Smoka upewnijcie się, że nie ma go w pobliżu. Może to się wydać zabawne, ale taki porzucony "artefakt" działa jak mugolski GPS. Smoki są w stanie wytropić tego, kto zabrał ich część ciała. O łuski nie trzeba się martwić, bo o to aż tak nie dbają.    

 

Do Smoka podchodzi się powoli, od przodu, patrząc mu w oczy i bez lęku, gdyż może to wyczuć. Należy okazać mu szacunek. Najrozsądniej jest też w takiej sytuacji schować z pola widzenia różdżkę.