Anatomia Smoków

Smoki żyją około 40 -50 lat, maksymalnie 60. To dosyć mało jak na Smoka, jednak są tego przyczyny:

  • zmiany klimatu
  • trudności w pozyskaniu jedzenia
  • walki między Smokami
  • polowanie na Smoki

 

Smoki nie bez powodu nazywa się wielkimi gadami, choć musimy też zauważyć ich podobieństwo do ptaków. Podstawową ich wspólną cechą jest posiadanie skrzydeł, które u ptaków są kończynami przednimi, a u Smoków pełnią raczej funkcję dodatkowych, wyrośniętych mięśni. Smocze skrzydła są relatywnie cienkie, ale wystarczająco mocne, by udźwignąć ciężar Stworzenia. Mają różne kształty i rozpiętości, w zależności od rasy. 

 

Pazury mogą sprawdzić się doskonale podczas walk z innymi przedstawicielami gatunku, jak i przy polowaniu. Są dość ostre i bardzo trudno je złamać; dodatkowo potrafią oderwać łuskę, a nawet przebić skórę innego Smoka. Niestety z racji tego, że Smoki nie potrafią się autoregenorować raz utracony pazur nigdy nie odrasta, a ból przy jego utracie jest paraliżujący.

 

Łuski Smoka działają podobnie jak skorupa. Jest możliwe ich zdrapanie a czasami nawet same je gubią, ale to musi być spowodowane przez coś naprawdę ostrego albo kiedy jeden Smok rzuci drugim o coś twardego. Łuski na brzuchu oraz w zgięciu łap określamy mianem najdelikatniejszych, jednak jest to dość przesadzone stwierdzenie. Smoki mają mocną skórę, ale wrażliwszą niż łuski, które służą jako pancerz, dlatego uważa się, że to ich słaby punkt. Niektóre łuski są zupełnie przyległe do siebie, inne bywają nieco jakby wysunięte (co skutecznie ułatwia wspinaczkę na grzbiet takiego osobnika). Co należy jednak zapamiętać - łuski są twardsze od skóry!

 

Smoki nie gubią zębów, nie mają próchnicy, a ich własny ogień również ich nie uszkadza. Jednak często spotykanym przypadkiem jest fetor z pyska, który jest spowodowany siarką. 

 

Ogon Smoka jest niczym długi pazur (broń). Pomaga podtrzymać równowagę, ale to nie znaczy, że jak się odetnie ogon to ją zupełnie straci! Zresztą odcięcie ogona to dość trudna sprawa, bo jest naprawdę gruby i ciężki, a dodatkowo ochraniają go łuski, choć te są bardziej przyległe.

 

Jeszcze jedną cechą łącząca ptaki i Smoki jest składanie jaj. Dokładnie nie jest wiadomo ile takie jajo Smocza Mama wysiaduje, jednak szacuje się to na 7-10 tygodni. W jednym miocie zdarzają się zwykle jeden lub dwa młode, rzadziej trzy. Dotychczas nikt nie wpadł na pomysł podłożenia Smoczego jaja innemu stworzeniu , jednak patrząc na szybkość rozwoju Magizoologicznej nauki (oraz głupotę niektórych czarodziejów) mogę śmiało powiedzieć - wszystko przed nami!