Drogon, Viserion, Rhaegal

Drogon, Viserion, Rhaegal - smoki Daenerys Targaryen, bohaterki "Gry o Tron". Daenerys otrzymała 3 smocze jaja od Illyrio Mopatisa na swoim ślubie z Khalem Drogo. W wyniku nieszczęśliwego zrządzenia losu Khal umarł, a jego żona razem ze smoczymi jajami wkroczyła do płonącego stosu pogrzebowego. Tak wykluły się jej "dzieci", a każde z nich otrzymało imię od bliskich Daenerys - Drogon od jej męża, Khala Drogo; Viserion od jej brata, Viserysa Targaryena; Rhaegal od drugiego brata; Rhaegara Targaryena. 

Drogon jest najbardziej agresywny ze smoków Daenerys i najtrudniej go było "oswoić". Smok ten ma czarne łuski, krwistoczerwone rogi i wyrostki wzdłuż kręgosłupa a jego oczy przywodzą na myśl żarzące się węgle. Jego zęby jak i ognisty oddech (którym może ziać na odległość 30 metrów) również są czarne. Nawet jego krew ma odcień hebanu. 

Większość łusek Viseriona ma odcień kremowy, za wyjątkiem rogów, końców skrzydeł oraz wyrostków wzdłuż kręgosłupa, które są złociste. Jego zęby są jak błyszczące czarne sztylety; oczy niczym dwa baseny stopionego złota a jego oddech mieni się bielą, pomarańczą i czerwienią. Ryk Viseriona ma siłę ryku stu lwów

Rhaegal ma zielone niczym leśny mech łuski, brązowe w tych samych miejscach co Viserion ma złote. Zęby i pazury ma czarne. Jego brązowe oczy lśnią jak wypolerowana stal. Ognisty ogień mieni się zielenią, pomarańczą i złotem.