Nowa rasa Smoka

Smok Jednorożcowy

Zwie się tak dlatego, że na samym czubku głowy ma kolorowy róg a ponadto świecący, kolorowy ogon. Jego tułowie jest czarne (dlatego daje to fajny efekt z tymi kolorowymi częściami ciała!). Ma tak samo świecące oczy jak ogon oraz połyskujące pazury. Żywi się zwykłymi roślinami takimi jak: stokrotki, bratki, niezapominajki itp. Co dziwne ten smok nie gardzi też robakami. Jego ojczyzną jest Brazylia. Pierwszy raz ten gatunek smoka został przywieziony do rezerwatu w Szwajcarii, ale że tam nie zaopiekowali się oni nim dobrze przewieźli go do rezerwatu w Rumunii. O jego zachowaniu można powiedzieć, że jest dość łagodny ale wybucha gniewem gdy ktoś dotknie jego pazura. Jeżeli się go nie zdenerwuje tym ordynarnym zachowaniem jest naprawdę przyjazny; gdy nawiąże z człowiekiem pewien stan przyjaźni lub miłości może nawet łaskawie pozwolić by dotknął jego pazurów lub rogu. Jego ataki złości mogą się skończyć odpadnięciem jednego ze świecących elementów (pazury, róg lub ogon). Lecz nie martwcie się - odrasta mu to w niecały tydzień! W imię przyjaźni z jakimś człowiekiem smok jednorożcowy może podarować mu prezent w postaci niezniszczalnego naszyjnika, który obroni go przed napaścią jakiegoś innego smoka. Ten gatunek może też być złośliwy i za pomocą iluzji udać, że zionie ogniem (choć tego smoki jednorożcowe nie potrafią!). 

 

Melanie Jackson, Uniwersytet Magii Hogwart, 2017 rok


Płetwołeb Pospolity

Nazwa rasy pochodzi od wyglądu - Płetwołeb posiada ogromną płetwę na głowie. Wbrew pierwszemu skojarzeniu, rasa ta nie żyje w wodzie, lecz w powietrzu. Wygląda jak mała szara kulka z czterema nogami, ogonem, parą skrzydeł na brzuchu i dwoma ogromnymi płetwami wystającymi z łba i grzbietu. Płetwołby występują na całym świecie. W dzień chowają się w chmurach, ustawiając się bokiem do wiatru i utrzymując wysokość szybując na skrzydłach, działając płetwami niczym żaglami. Natomiast w nocy schodzą na zbocza gór i tam się pożywiają. Są roślinożercami. Rasa ta jest łagodna w stosunku do ludzi, oprócz czasu rui samic. Wtedy lepiej się do nich nie zbliżać, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo zostania poparzonym przez ich przypominający chmurę z wyglądu ogień. Ich pazury, skrawki płetw oraz łuski są wysoko cenione w eliksirach. Ponoć jeśli wypije się ich krew jest się odpornym na zimno.

 

Natalya Arcaena, Uniwersytet Magii Hogwart, 2017 rok


Tajlandzki Szafirowy

Pochodzenie: Tajlandia

Miejsce występowania: doliny i góry, blisko zbiorników wodnych. 

Rozmiary: Są niejednoznaczne, zdarzają się małe smoki, jak i te większe. Wszystko zależy od ilości spożywanego pokarmu i trybu życia. Waga również waha się od kilku ton, do nawet kilkunastu. 

Wygląd: Jego skóra i łuski są koloru szafirowego, tak samo jak oczy i szpikulce porastające jego grzbiet. Kiedy Tajlandzki Szafirowy zanurzy się w oceanie, jego kolor zlewa się z kolorem wody, co pomaga mu polować. 

Pożywienie: Rasa ta lubuje się we wszystkich morskich stworzeniach. Najbardziej lubi jednak delikatne, delfinie mięso. Jego ulubionym sposobem polowania jest zanurzenie się w wodzie i czekanie na przepływający przysmak. Nic niepodejrzewająca ofiara zostaje złapana i pożarta z olbrzymim apetytem. 

Jaja: białe w niebieskie plamki

 

Olivia Whistle, Uniwersytet Magii Hogwart, 2017 rok